Cały powiat na dożynkach

Dożynki powiatu włodawskiego 2016 uznać należy za udane, zważywszy na fakt, że tego dnia odbywały się dożynki w większości powiatów Lubelszczyzny, a w Radawcu miały miejsce dożynki wojewódzkie. Pomogła w tym wspaniała pogoda i piknikowa atmosfera kończących się wakacji. Udało się po południu i wieczorem zebrać tłumy pod sceną w centrum Starego Brusa. Wieczorem królowały rytmy disco polo.

Dożynki, jak zawsze, rozpoczęła msza św. Po niej korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy Zespole Szkół. Szczególnie atrakcyjnie wyglądały występy. Najpierw gromkimi oklaskami nagrodzono prezentacje poszczególnych gmin, a potem zespołu „Havana” czy cygańskich rytmów z Hańska. Popularnością cieszyły się także konkursy KRUS-u, PIP-u czy PPN-u. Gwiazdą dożynek był discopolowy zespół „Bayera”. Całość zwieńczył pokaz laserowy oraz dyskoteka.
Tegoroczne dożynki – w opinii większości – udały się. Ludzie się doskonale bawili, można było dobrze zjeść, wypić i posłuchać rytmicznej muzyki. – Uwielbiam tego typu imprezy – mówi Monika, która przyjechała na dożynki z Okuninki. – Tu jest luz, plenerowa, sielska atmosfera i muzyka, która wyzwala gorące emocje.

Podczas dożynek przyznano nagrody najlepszym rolnikom z powiatu.
– Cieszy mnie fakt, że tak licznie i doskonale bawiono się podczas tegorocznych dożynek – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – To jest doskonała okazja nie tylko do podziękowania rolnikom za plony, ale przede wszystkim wizytówka powiatu, okazja do dobrej, kulturalnej zabawy oraz możliwość prezentacji poszczególnych gmin.
Podczas dożynek rozstrzygnięto liczne konkursy. Oto wyniki: Na najlepszą nalewkę regionalną: 1. Stary Brus, 2. Miasto Włodawa, 3. Urszulin. Na najlepszą potrawę regionalną: 1. Urszulin, 2. Hańsk, 3. Miasto Włodawa. Na najsmaczniejszy chleb: 1. Hanna, 2. Hańsk, 3. Urszulin. Na najładniejsze stoisko: 1. Stary Brus, 2. Hańsk, 3. Hanna. Na najładniejszy wieniec dożynkowy: 1. Wola Uhruska, 2. Miasto Włodawa, 3. Hańsk. (pk)