Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy – Udana impreza!

Zainteresowanie Chełmskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym było bardzo duże. Chełmska hala sportowa po brzegi wypełniła się niepowtarzalnymi ozdobami i świątecznymi przysmakami. Było ponad osiemdziesięciu wystawców i wielu odwiedzających. Impreza udała się znakomicie, a my dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Organizatorami Chełmskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego była redakcja „Nowy Tydzień” oraz Urząd Miasta Chełm. Partnerami wydarzenia było Województwo Lubelskie. „Lubelskie Smakuj Życie” oraz Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Beata Mazurek – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Anna Dąbrowska-Banaszek – poseł na Sejm RP, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie uznanie dla wszystkich, którzy wsparli nas w organizacji Jarmarku – m.in. przedstawicieli UM Chełm, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, a także zespołów ludowych „Leśniczanki”, „Koral”, zespołów z MDK, ChDK oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7, solistki Haliny Mysakowskiej. Artyści wspaniale spisali się na scenie podczas swoich występów. Koncert kolęd i pastorałek wypadł cudownie, umilił czas odwiedzającym nasz Jarmark i wprowadził ich w niepowtarzalny, świąteczny klimat.

Jarmark był doskonałą okazją do zaopatrzenia się w świąteczne podarunki. Mnóstwo prezentów na odwiedzających czekało na stoisku Województwa Lubelskiego.

„Lubelskie Smakuj Życie”. Wszystkie oferowane na naszym Jarmarku produkty – bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, rękodzieła oraz przysmaki cieszyły oko i robiły na gościach ogromne wrażenie. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Specjalnie dla nich zaprosiliśmy Świętego Mikołaja, który częstował ich słodkościami.

Podczas Jarmarku przeprowadziliśmy i rozstrzygnęliśmy nasze tradycyjne konkursy: A oto wyniki: w konkursie „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”: 1. Barbara Krawczuk (za gwiazdę choinkową), 2. Bogumiła Ryszkiewicz (za skrzynkę na prezenty), 3. Anna Romaszko (za ozdoby szydełkowe). W konkursie „Najsmaczniejsza potrawa świąteczna”: 1. „Suszona Kraina” Krzysztof Gajek (za chipsy jabłkowe z cynamonem), 2. „Prosto z ula” – Pasieki Rodzinne Mazurek (za miód piernikowy), 3. KGW w Pliskowie (za pasztet z ćwikłą). W konkursie „Najciekawszy wystrój stoiska wystawienniczego”: 1. A&M INSPIRA Monika Nowak, Anetta Seniuk, 2. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym, 3. KGW w Pliskowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za piękną choinkę „Szkółce – krzewy ozdobne i drzewka owocowe” Renata i Robert Wnukowie, ul. Metalowa 16 w Chełmie. (mo, fot. kg)