Chełmskie Tesco też do sprzedaży

Wkrótce chełmskie Tesco przejdzie do historii. Sklep, jak trzysta innych tej marki, zostaje sprzedany innej sieci handlowej.

W poprzednim wydaniu „Nowego Tygodnia” informowaliśmy, że Tesco sprzedaje swój biznes w Polsce firmie Salling Group A/S., która jest własnością Salling Foundations z Danii, obsługuje 11 milionów klientów tygodniowo w Niemczech, Polsce i Danii i zatrudnia 50 tysięcy pracowników. Dave Lewis, prezes Grupy Tesco, dziękował w komunikacie prasowym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat.

Informował, że ta „transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce”. Ale 19 sklepów w kraju nie podlegało sprzedaży do innej sieci handlowej, a Tesco oficjalnie nie podawało, o które sklepy chodzi. Biuro prasowe Tesco wyjaśniało, że najpierw muszą poinformować o tym koleżanki i kolegów pracujących w 19 tych sklepach. Ale w ubiegłym tygodniu podano już tę informację. Wśród 19 sklepów, które nie podlegają sprzedaży nie ma placówki w Chełmie.

– Nie ma na tej liście sklepu w Chełmie – informuje Biuro Prasowe Tesco. – Pragniemy również podkreślić, że obecnie nasze sklepy pozostają otwarte bez zmian. Transakcja sprzedaży do Salling Group zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

Lista sklepów należących do Tesco, które nie podlegają umowie sprzedaży do Salling Group: Gliwice (ul. Łabędzka), Zielona Góra (ul. Energetyków), Bielsko Biała (ul. Warszawska), Warszawa Górczewska, Szczecin (ul. Milczańska), Gdynia Kcyńska, Gdynia Karwiny (ul. Nowowiczlińska), Opole Furniture (ul. Ozimska), Łódź Widzew (ul. Widzewska), Poznań Opieńskiego, Warszawa Mory (ul. Połczyńska), Łódź Bałuty (ul. Pojezierska), Częstochowa (ul. Drogowców), Mielec (ul. Żeromskiego), Kraków Kapelanka, Katowice Silesia (ul Chorzowska), Ostrów Wielkopolski Ostrovia (ul. Kaliska), Ostrowiec Świętokrzyski (ul. Mickiewicza), Kielce (ul. Świętokrzyska).tesco  (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here