Chwila z życia KGW w Susznie

28 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich w Susznie uczestniczyło w Jarmarku Paulińskim. Choć „głównym sprawcą” Jarmarku było inne KGW – miejskie „Zosie Zamosie”, to jednak inne koła również były mocno zaangażowane w to wydarzenie.


Na stoisku  zaprezentowane zostały wyroby kuchni regionalnej przygotowane przez członkinie koła. Serwowano m.in: potrawy z ziemniaków, pierogi na słono, drożdżowe z kaszą gryczaną i serem na słodko ze śliwkami i borowikami, ciasteczka z lawendą, jak również niecodzienne połączenie ciasteczek drożdżowych z kaszanką oraz wiele innych smakołyków.

Przedstawicielki KGW w Susznie (Ula i Dominika) udzieliły wywiadu dla Radia Jasna Góra, w trakcie którego zaprezentowały działalność koła.

– Korzystając z okazji wystawiliśmy puszeczkę, do której odwiedzający jarmark wrzucali datki na pogorzelców z Zienek. Uzbierane fundusze zostały przekazane potrzebującym. Tych, którym nie udało się spróbować naszych smakołyków, zapraszamy na Festiwal Trzech Kultur, w którym planujemy udział – mówi Urszula Kazub z KGW. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here