Cieślik nadal dyrektorem

Dorocie Cieślik, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu, 22 lipca kończyła się półroczna umowa z chełmskim ratuszem. Pozostała na tym stanowisku. Ale pogłosek o zmianach personalnych w ratuszu, w tym o „oddelegowaniu” do innych obowiązków wiceprezydenta Andrzeja Kosińca, było w ostatnim czasie więcej. W mieście je dementują.

W styczniu br. Dorota Cieślik wygrała konkurs na stanowisko dyrektora powstałego wtedy w wyniku reorganizacji urzędu Departamentu Edukacji i Sportu. Prezydent Chełma, Jakub Banaszek, podpisał z nią umowę o pracę na czas określony. Kończyła się ona w poniedziałek 22 lipca br. Jednocześnie w mieście zrobiło się głośno jakoby dyrektor Cieślik czekał awans. W ubiegłym tygodniu sytuacja się wyjaśniła.

– Pani Dorota Cieślik pozostaje na swoim stanowisku i nadal jest p.o. dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu. W tej kwestii nic się nie zmienia – informuje Damian Zieliński z Biura Marketingu UM Chełm.

W ratuszu dementują też inne pogłoski o zmianach personalnych „na górze”, w tym o „oddelegowaniu” do innych obowiązków Andrzeja Kosińca, wiceprezydenta Chełma (chodziły słuchy, że może on objąć stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Chełmskiej).

– Nie ma takich planów. Tego typu doniesienia są plotkami, które nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości – mówi D. Zieliński, dodając, że zarówno A. Kosiniec, jak i Krystyna Mart, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmskiej, pozostają na dotychczasowych stanowiskach. (red)