Cieszą się w Hannie i Urszulinie

Gmina Hanna znalazła się na 16. miejscu w ogólnopolskim rankingu najlepszych samorządów pisma „Wspólnota”. To najlepszy wynik samorządu z naszego regionu. Bardzo wysoko jest też Urszulin (20.). W pierwszej setce znalazło się też miejsce dla Woli Uhruskiej.

Podczas październikowego Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach nagrodzono najlepszych w plebiscycie wykorzystania funduszy UE w latach 2014-2021. Najwyżej spośród gmin regionu znalazła się Hanna, która zajęła 16. miejsce.

– Cieszę się, że to, co robimy na co dzień, jest dostrzegane i doceniane nie tylko na naszym podwórku, ale też w kraju. Ta nagroda jest nie tylko zwieńczeniem naszej pracy, ale przede wszystkim zachętą i motorem napędowym do dalszych działań i sięgania po coraz to kolejne środki unijne. Tak wysoka lokata w zestawieniu potwierdza, że chcemy i potrafimy z nich korzystać – komentuje Grażyna Kowalik, wójt gminy Hanna.

Bardzo wysoko w zestawieniu znalazła się też gmina Urszulin, która zajęła 20. miejsce ze średnim wydatkowaniem środków unijnych wynoszącym nieco ponad 6 tys. zł na mieszkańca. Powody do zadowolenia mają też władze Woli Uhruskiej. Ten samorząd z wydatkowaniem nieco ponad 4 tys. zł na osobę uplasował się na 67. miejscu. Pozostałe gminy z powiatu trafiły na odległe lokaty. (bm)