Coffee Zamoy angażuje i inspiruje

Spotkanie z naszym redakcyjnym kolegą, red. Krzysztofem Basińskim, zwieńczyła „rodzinna” fotografia

To wyjątkowy projekt. Od wielu lat przez tydzień jedna z sal w Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego przy ul. Ogrodowej w Lublinie zamienia się w kawiarnię. Coffee Zamoy to nie tylko pyszna czarna z mlekiem i palce lizać ciasta wykonane przez uczniów, ale przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy inspirują młodzież do działania.

W tegorocznej edycji miejscem Coffee Zamoy była harcówka, która na moment przypomniała sobie czasy PRL-u.

– Mówiąc o tym okresie, nie sposób nie wspomnieć o codzienności, którą było stanie w długich kolejkach, a półki w sklepach świeciły pustkami. Przychodząc do harcówki na szczęście nie musicie się o to martwić. Jak co roku będzie możliwość wypicia pysznej kawy/herbaty, a także spotkania z interesującymi gośćmi którzy opowiedzą nam wiele wyjątkowych historii – zapraszała swoich szkolnych kolegów do Coffee Zamoy, Dominika Sugier, koordynatorka akcji.

Przez pięć dni na licealistów czekali wyjątkowi goście. W poniedziałek w harcówce gościł nasz redakcyjny kolega Krzysztof Basiński, dziennikarz i społecznik, który opowiedział o swojej bardzo interesującej pracy oraz o pasjach, jakimi jest m.in sport i pomoc potrzebującym.

We wtorek gościem była cudowna piosenkarka, Katarzyna Góras! – Dzięki temu spotkaniu, dowiedzieliśmy się jak znane programy muzyczne wyglądają „od kuchni” oraz na czym polega cały proces nagrywania i tworzenia odcinków. Po tej rozmowie wiemy, jacy prywatnie są trenerzy oraz co dzieje się w trakcie przygotowań do występu – przyznają uczestnicy spotkania.

W środę licealistów odwiedziła Aleksandra Kulik, prezes fundacji Sempre a Frente. Opowiedziała o działalności fundacji, przedstawiła możliwości pomocy psychologicznej dla młodzieży. Wytłumaczyła także czym jest przystanek sempre, akademia lokalnego animatora czy centrum informacji i rozwoju młodzieży. Z zapałem zachęcała słuchaczy do wzięcia udziału w wolontariatach, które rozwijają rozmaite umiejętności ich uczestników.

W czwartek do Coffee Zamoy zawitał absolwent szkoły Jakub Kołodyński, który po ukończeniu liceum wyruszył do Chin, aby studiować antropologię na Renmin University w Pekinie. Zamiłowanie do języka, jak i do państw, poskutkowało jego prężną współpracą biznesową z krajami azjatyckimi.

Na zakończenie, w piątek z młodzieżą spotkał się sędzia piłkarski, Andrzej Kuśmierczyk, tata jednej z uczennic II LO.

Kolejna edycja Coffee Zamoy już za rok. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here