Cukrownik bez ciepłej wody?Zbiornik przeszedł lifting

Zbiornik wodny w Fajsławicach, który w ubiegłym roku przeszedł gruntowną rewitalizację, został uroczyście otwarty. Powstało piękne, atrakcyjne miejsce odpoczynku w otoczeniu przyrody, z którego dziś mogą korzystać mieszkańcy gminy i turyści. Z tej okazji odbyły się pierwsze zawody wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Rewitalizacja otoczenia zbiornika była możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, dlatego też w otwarciu udział wziął Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa. Wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w prace związane z rewitalizacją. Pamiątkowe grawertony i podziękowania otrzymali Dariusz Janiszek, Tadeusz Błaziak oraz Tomasz Skrzypacz. Wyrazy wdzięczności przyjęli również Mateusz Bubicz i Damian Bubicz, którzy na co dzień dbają o to miejsce.

Częścią wydarzenia były zawody wędkarskie, przeprowadzone w dwóch kategoriach – dla dorosłych i dla dzieci. O wygranej decydowała waga złowionych ryb, a zawodnicy walczyli o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wśród 15 młodych wędkarzy pierwsze miejsce wywalczył Radosław Kostka. Druga była Jagoda Skrzypacz, a trzecie miejsce na podium zajęli Wojciech Błaziak i Karol Błaziak. Wśród dorosłych najlepszy okazał się Stanisław Pasieczny, drugie miejsce zajął Damian Bubicz, a trzecie wywalczył Tadeusz Błaziak. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, które ufundował wójt Janusz Pędzisz.

Obecni na wydarzeniu mieli okazję zobaczyć wystawę zdjęć, obrazujących kolejne etapy prac rewitalizacyjnych, takich jak pogłębianie i oczyszczenie zbiornika, umocnienie grobli, budowę chodnika, montaż oświetlenia, ławek, a także nasadzenia drzew i krzewów. Dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach zorganizował gry i zabawy.
Uczestnicy spędzili miłe popołudnie na świeżym powietrzu przy wspólnym grillowaniu, o które zadbał Dariusz Janiszek. Chętni mogli skosztować słodkich wypieków, przygotowanych przez panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie i KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce, a także smacznych przekąsek, które przygotowały panie z Ukrainy, mieszkające obecnie w punkcie pomocy w Boniewie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here