Czekaj, ja ci podpalę!

Zemsta bywa słodka, ale też okrutna, o czym na własnej skórze przekonał się rolnik z powiatu chełmskiego. Mężczyzna zwrócił uwagę młodziakowi, żeby ten zszedł z drogi, skoro spożywa alkohol. W odwecie upomniany 22-latek z gminy Leśniowice podpalił słomę na przyczepie jego ciągnika.

– Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

W pierwszy weekend września dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze sprasowanej słomy złożonej na przyczepie ciągnika rolniczego. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na 10 tysięcy złotych. Kilka dni później (8 września) kryminalni z KMP wraz z policjantami komisariatu w Żmudzi zatrzymali prawdopodobnego sprawcę. Piromanem okazał się 22-letni miejscowy, zaś powodem podłożenia ognia – zemsta.

– W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że podpalił słomę, gdyż kierujący ciągnikiem zwrócił mu wcześniej uwagę za picie alkoholu na drodze. Sprawcy zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje kom Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here