Czołówka obcokrajowców. Sprawca pijany

Niemal dwa promile alkoholu wydmuchał 34-letni Ukrainiec, który doprowadził do czołowego zderzenia z dostawczakiem kierowanym przez obywatela Białorusi. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie i oba auta zostały mocno zniszczone, nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godziny 23:00 w miejscowości Korolówka Kolonia (gm. Włodawa) na drodze wojewódzkiej numer 812. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mazdą 34-letni obywatel Ukrainy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki Renault Master – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Kierował nim 29-letni obywatel Białorusi podróżujący wraz z pasażerką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mazdą miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnym areszcie. 34-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami – wylicza pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here