Debata wyborcza 2018

Kandydaci na prezydenta Chełma – Agata Fisz, Justyna Manasterska-Raszka, Jakub Banaszek i Dariusz Grabczuk – wezmą udział w wyborczej debacie, organizowanej przez Nowy Tydzień i firmę Netspeed. Składającą się z czterech rund dyskusję będzie można obejrzeć na żywo w Internecie.

Debata wyborcza z udziałem czwórki kandydatów na prezydenta Chełma, odbędzie się w najbliższy czwartek 11 października o 17.00. Wezmą w niej udział: Agata Fisz – KW Agaty Fisz „Postaw na Chełm”, Justyna Manasterska-Raszka – KW Polskie Stronnictwo Ludowe, Jakub Banaszek – KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Dariusz Grabczuk – KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Debatę pokażemy w całości na żywo w Internecie.
Debata będzie składać się z czterech rund i potrwa około dwóch godzin. W pierwszej rundzie kandydaci odpowiedzą na pięć jednakowych pytań przygotowanych przez organizatorów.

Na udzielenie odpowiedzi będą mieli 2 min. na każde pytanie. W drugiej rundzie zadamy kandydatom pytania od Internautów. Prosimy o kierowanie ich od poniedziałku 8 bm. do konkretnych kandydatów poprzez Fan Page Nowego Tygodnia na Facebooku, gdzie również zamieścimy tekst o debacie. Każdemu zadamy po dwa najciekawsze pytania, wybrane przez organizatorów. Czas na odpowiedź to 1 minuta. Trzecia runda będzie należała w całości do kandydatów. Każdy w ciągu maksymalnie pół minuty zada każdemu po jednym pytaniu, na które w ciągu jednej minuty należy udzielić odpowiedzi.

Zadający pytanie będzie miał 30 sekund na ewentualną ripostę. W czwartej rundzie każdy z kandydatów dostanie po dwie minuty, by przekonać mieszkańców Chełma do oddania głosu w wyborach.

Debata, dzięki współpracy z chełmską firmą Netspeed, regionalnym liderem w dostarczaniu Internetu za pomocą światłowodu, będzie transmitowana na żywo. Obejrzą ją wszyscy abonenci Netspeedu, a ponadto bezpośrednia relacja będzie prowadzona na profilu Nowego Tygodnia na Facebooku.

Ci, którym czas nie pozwoli na oglądanie jej na żywo, będą mogli obejrzeć całą dyskusję wchodząc na stronę internetową www.nowytydzien.pl

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców do oglądania przedwyborczej dyskusji kandydatów na prezydenta Chełma. Mamy nadzieję, że debata pomoże Państwu w podjęciu właściwej decyzji przy wyborczych urnach w dniu 21 października br. (mas)