Dni Włodawy 2018

(30 czerwca – 1 lipca) Choć tegoroczne Dni Włodawy nie miały szczęścia do pogody, bo nagle zrobiło się jesiennie, to jednak zadowoliły tych, którzy przyszli. A przyszło ich na miejską targowicę sporo, bo na mieszkańców i turystów czekało dużo atrakcji.

Święto miasta rozpoczęli w sobotę włodawscy artyści. Wystąpili uczniowie zajęć wokalnych prowadzonych we Włodawskim Domu Kultury przez Marcina Obuchowskiego, zespół „Złota Jesień”, „Kresowianki”, grupa wokalna ZTL „Polesie” i Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Wieczorem poznaliśmy piętnastkę najlepszych sportowców Włodawy w 2017 r. na koniec wieczoru zagrały gwiazdy disco polo: zespoły Loverboy i Pawer Boy.

Niedziela rozpoczęła się od występu młodych wokalistów z Włodawy. Po nich zagrały zespół Cookies Band oraz Zagi i Katarzyna Góras. Tuż przed koncertem gwiazdy wieczoru, włodawianie utworzyli tzw. żywą flagę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poznaliśmy również wyniki plebiscytu „Włodawianin Roku 2017”.

Zakończeniem Dni Włodawy był występ megagwiazdy, która właśnie we Włodawie obchodziła swoje 40-lecie istnienia – zespół Bajm. Zdjęcia z tego koncertu za tydzień. (-)