Do Woli Uhruskiej z Włodawy

Od połowy maja ruszyła nowa trasa komunikacji publicznej, tym razem na trasie Włodawa – Wola Uhruska. Kursy odbywają się raz dziennie w godzinach porannych. To już ósma trasa otworzona w powiecie z dofinansowaniem rządowym.

Powiat włodawski organizuje przewozy pasażerskie do tych miejscowości, których mieszkańcy mogą mieć problemy z dojazdem do Włodawy. Chodzi przede wszystkim o stolicę powiatu, bowiem tam jest większość urzędów oraz np. szpital czy policja.
Do tej pory powiat zorganizował siedem linii autobusowych, m.in. z Włodawy do Urszulina, Hańska czy Krzywowierzby lub Kosynia. Cieszą się one dosyć umiarkowaną popularnością.
W połowie maja rozstrzygnięto konkurs na ósmą linię na trasie Włodawa – Uhrusk. Kurs z Włodawy wyrusza o godz. 5.30 z przystanku przy szpitalu we Włodawie i przez Orchówek, Sobibór Wieś, Wołczyny, Zbereże, Stulno, Małoziemce, Wolę Uhruską dojedzie do Uhruska o godz. 6.10. Droga powrotna zaczyna się od razu i bus do Włodawy dojeżdża z powrotem o godz. 6.50. Godziny te dopasowane są m.in. do pracy urzędów. Wrócić można po południu, ale już inną linią.
Trasę obsługuje firma Transmar we Włodawie. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here