Dokończą chodnik po latach

Kilkanaście lat czekają mieszkańcy Bytynia (gm. Wola Uhruska) na dokończenie budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 816. Ich marzenia ziszczą się w przyszłym roku.

Chodnik biegnący przez Bytyń wzdłuż „nadbużanki” miał być ukończony w 2011 roku. Gmina miała przygotowany projekt techniczny na całą inwestycję, ale środków wystarczyło wtedy tylko na ok. kilometrowy odcinek. Brakujące 300 metrów miało zostać dokończone tak szybko, jak tylko się da. Dało się dopiero teraz, choć jeszcze przed dwoma laty mieszkańcy wsi wystąpili do wójta z petycją o ułożenie brakującego kawałka do końca wsi. Inwestycję realizować będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przy partycypacji gminy, która musi zapłacić za projekt techniczny.

Co ciekawe, rok temu miał on kosztować 20 tys. zł, dzisiaj to samo biuro projektowe wyceniło usługę na 36 tys. zł. Radni z Woli Uhruskiej zgodzili się na zabezpieczenie takich środków na piątkowej (5 listopada) sesji, więc inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku. 318-metrowy chodnik ma kosztować ok. 100 tys. zł. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here