Dominatorki z Cementu Gryfa Chełm!

Zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm z mistrzostw Polski seniorek przywiozły 11 medali, w tym 4 złote i 7 brązowych. Triumfowały też w klasyfikacji generalnej.

W sobotę, 20 maja, zakończyły się 31. mistrzostwa Polski seniorek w zapasach. Gospodarzem zawodów był Sieradz. Po raz kolejny dominacją w krajowym czempionacie potwierdziły panie z Cementu Gryf Chełm. Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyły: Katarzyna Krawczyk, Angelina Łysak, Alicja Nowosad i Daniela Tkaczuk. Brąz zdobyły z kolei: Anna Król, Anastazja Lebiedieva, Monika Dadas, Anastazja Padoshyk, Wiktoria Kamela, Anna Urbanowicz i Olga Padoshyk.

Najlepszym klubem mistrzostw, ze sporą punktową przewagą, został właśnie Cement Gryf (371 pkt.). Druga była Slavia Ruda Śląsk (196), a trzeci Sokół Lublin (131). W klasyfikacji województw pierwsze miejsce zajęło lubelskie. Trenerami medalistek są: Dariusz Kucharski i Igor Lobas. W przygotowaniach do mistrzostw Cement Gryf wspierał też Andriy Pistunov z Ukrainy. (kg)