Dostali na jedną drogę, ale liczą na dwie dotacje

Gmina Włodawa otrzymała dofinansowanie budowy dwóch ulic w Susznie. Inwestycja ruszy w przyszłym roku. Władze liczą też, że z tej samej puli znajdą się pieniądze na utwardzenie drogi w Szumince. Inwestycja ta znalazła się na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych.

W ubiegłym roku gmina Włodawa wystąpiła o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę drogi gminnej w Susznie, czyli ulice Świerkową i Ziołową. Zadanie to zostało wpisane na listę zadań powiatowych i zadań gminnych zatwierdzonych do dofinansowania. W ubiegłym tygodniu wójt Dariusz Semeniuk podpisał umowę z wojewodą na realizację tej inwestycji, która jest planowana w okresie od czerwca 2021 do grudnia 2022. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie zbudowanie ponad 1300 metrów drogi z betonu asfaltowego, co będzie kosztowało niemal 1,8 mln zł.

Gminne władze liczą też, że z tego rozdania uda im się również zdobyć środki na taką samą budowę drogi w Szumince o długości 700 metrów. Wprawdzie to zadanie nie trafiło do listy głównej, ale znalazło się na bardzo wysokim miejscu na liście rezerwowej, więc jest duża szansa, że i na nie znajdą się pieniądze. Będzie to oczywiście możliwe tylko w wypadku, gdy inwestycje z listy głównej zostaną zrealizowane za kwoty niższe, niż to przewidziano we wstępnych kosztorysach. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here