Dożynki powiatowe znowu w Rejowcu

Przez afrykański pomór świn, który przetoczył się przez nasz region przed rokiem zaplanowane w Rejowcu dożynki powiatu chełmskiego musiały zostać odwołane. W tym roku impreza wraca do Rejowca.

W ubiegłym roku Rejowiec znalazł się w tzw. strefie zapowietrzonej ASF, w której nie mogą odbywać się widowiska, zgromadzenia i pochody. Prawnicy wojewody mówili wówczas, że za organizację masowych imprez na tych terenach grożą organizatorom poważne sankcje, włącznie z karą pozbawienia wolności do 3 lat. Wójtowie przestraszyli się odpowiedzialności.

Nie tylko powiat odwołał dożynki. Niechętnie z imprez zaplanowanych tuż przed wyborami rezygnowali też wójtowie m.in. Białopola, Żmudzi i Kamienia.

W tym roku impreza wraca do Rejowca. Odbędzie się 1 września w zrewitalizowanym parku przy pałacu Ossolińskich. Co ciekawe ostatnie dożynki powiatu, z 2017 roku, także odbyły się w Rejowcu. Widać współpraca i relacje burmistrza Tadeusza Górskiego ze starostą Piotrem Deniszczukiem układają się wyjątkowo dobrze. (bf)