Drakońskie mandaty nie odstarszają

Drastyczna podwyżka taryfikatora mandatów nie wszystkich przestraszyła. Dotyczy to zwłaszcza rowerzystów, którzy lubią jeździć swoimi jednośladami po alkoholu. W przypadku 26-latka z gminy Stary Brus chęć pedałowania z promilami była silniejsza niż wizja otrzymania wysokiej kary.

W poniedziałek (7 marca) około godziny 18 policjanci w miejscowości Stary Brus zatrzymali do kontroli 26-letniego rowerzystę. – Badanie alkomatem wykonane przez mundurowych wykazało, że mężczyzna jechał jednośladem, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Policjanci zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Dlatego, kierowco, szanuj życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here