Drgnęło na basenie

Drgnęło w sprawie przebudowy basenu w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie. Miasto wybiera firmę, która zajmie się nadzorem inwestorskim. W najbliższym czasie ma być ogłoszony przetarg na roboty budowlane, szacowane na 10 mln zł.

Na przebudowę pływalni czekają w Szkole Podstawowej nr 8 z niecierpliwością. Na ostatnim zebraniu rady osiedla Kościuszki (tu mieści się „Ósemka”) mieszkańcy dopytywali o termin realizacji tej inwestycji. Ostatnio miasto ogłosiło przetarg na usługi nadzoru inwestorskiego nad tym przedsięwzięciem.

Wpłynęły dwie oferty: warszawskiej spółki „Albedor” oraz Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „GMGD” z Chełma. Na nadzór inwestorski miasto zamierza przeznaczyć 180 tys. zł. Termin wykonania tego zamówienia to 30 października 2020 r. Oznacza, że tyle też potrwać powinna sama przebudowa pływalni. Chyba że pojawią się komplikacje i opóźnienia.

– W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę i przebudowę krytej pływalni – mówi Damian Zieliński z Biura Marketingu UM Chełm.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 10 mln zł brutto. (mo)