Droga przejażdżka

Po 2,5 tysiąca złotych mandatu dostali rowerzyści, którzy zasiedli na jednoślady po pijaku. Traf chciał, że były to dwie pary, a panie miały niemal tyle samo alkoholu we krwi co ich partnerzy.

We wtorek (9 sierpnia) nad ranem patrol z włodawskiej komendy zatrzymał do kontroli parę rowerzystów, których styl jazdy wskazywał, że mogą być nietrzeźwi. – Kierujący rowerem 20-latek z gminy Włodawa wydmuchał ponad promil alkoholu, a jego 18-letnia koleżanka z gminy Hanna miała go w żyłach nieco więcej – mówi podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– Inna para rowerzystów w ręce włodawskich patrolowców w Okunince wpadła w niedzielę. Mundurowi zauważyli, że nie trzymają oni prostego toru jazdy. 39-latek z Włodawy kierował rowerem, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, zaś jego 38-letnia partnerka wydmuchała ponad 2 promile. Pary ukarano mandatami po 2500 złotych. Apelujemy o rozsądek, bo nietrzeźwi kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – ostrzega Szymańska. (bm)