Drogowcy się drożą

Oferenci za przebudowę Alei Racławickich życzą sobie ponad dwa razy tyle ile przewidziało miasto

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił kolejny przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i ul. Lipowej. Urzędnicy liczą, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę.
Pierwszy przetarg został ogłoszony na początku lipca. Stanęły do niego cztery firmy.

Warszawski Budimex proponował kwotę131,2 mln złotych (brutto), Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego zaoferowało prawie 110 milionów złotych, konsorcjum złożone z lubartowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i lubelskiego Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych zażyczyło sobie prawie 109 milionów złotych, zaś pruszkowski Strabag – 127,2 mln złotych. Sęk w tym, że ratusz zamierzał wydać na przebudowę… około 42,2 mln złotych. 24 września postępowanie zostało zatem unieważnione. We wtorek, 16 października Zarząd Dróg i Mostów ogłosił kolejny przetarg. Urzędnicy liczą, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę.

Jeśli tak się stanie, Aleje Racławickie czeka gruntowna przebudowa. Prace mają być prowadzone na całej długości ulicy, czyli od ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową. W planach są m.in.: wymiana nawierzchni, wytyczenie buspasów i ścieżek rowerowych, przebudowa sieci kanalizacyjnej, a także budowa świateł na wysokości skrzyżowań z ulicami Puławską oraz Grottgera. Roboty mają objąć również sąsiednie ulice: Lipową i Poniatowskiego.

Zarząd Dróg i Mostów czeka na oferty do 26 listopada. Urzędnicy chcą, żeby prace skończyły się najpóźniej 30 kwietnia 2020 roku. GR