Sportowe emocje i wyjątkowa, gorąca atmosfera towarzyszyły strażackiej rywalizacji podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Leśniowicach.
W sobotę, 17 maja stadion w Leśniowicach stał się miejscem zmagań strażaków z jednostek OSP z gminy Leśniowice, których dopingowali licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy. Druhowie rywalizowali w duchu fair play, prezentując swoje umiejętności i sprawność. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Anna Dąbrowska-Banaszek – poseł na Sejm RP, asp. szt. Jarosław Stopa – komendant Komisariatu Policji w Żmudzi, bryg. mgr Stanisław Kołtun – zastępca komendanta miejskiego PSP w Chełmie. Otwierając zawody Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice podkreśliła ogromne znaczenie działalności OSP dla bezpieczeństwa mieszkańców i dziękowała strażakom za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Oto wyniki zawodów: 1. OSP Alojzów, 2. OSP Leśniowice, 3. OSP Wygnańce, 4. OSP Majdan Leśniowski, 5. OSP Horodysko, 6. OSP Sielec, 7. OSP Kumów Majoracki i OSP Kumów Plebański, 8. OSP Plisków, 9. OSP Rakołupy Duże. (opr. mo, fot. UG Leśniowice)


































































