W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie podpisano porozumienie rozpoczynające procedurę włączenia jednostki OSP Żalin (gm. Ruda-Huta) do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Stronami porozumienia byli komendant miejski PSP w Chełmie st. bryg. Wojciech Chudoba, Gmina Ruda-Huta reprezentowana przez wójta Jarosława Walczuka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Żalinie, którą reprezentowali prezes Tomasz Szakuła oraz skarbnik Anna Czujkowska.
– Ten etap, który był po naszej stronie, został zakończony. Pozostała część procedury jest już w gestii Komendy Głównej. Myślę, że pozytywnie zakończy się to w tym roku – mówił na ostatniej sesji Rady Gminy Ruda-Huta Jarosław Walczuk.
Włączenie do KSRG to – jak podkreślają strażacy – ważny krok w rozwoju jednostki oraz wzmocnieniu systemu bezpieczeństwa w gminie i powiecie chełmskim. Dzięki temu Ruda-Huta będzie czwartą gminą w powiecie, w której funkcjonują dwie jednostki w strukturach systemu.
Dla druhów z Żalina to także ukoronowanie dotychczasowej działalności oraz zaangażowania, ale również potwierdzenie wysokiego poziomu wyszkolenia i gotowości do podejmowania działań ratowniczych. (opr. w, fot. KM PSP w Chełmie)






























