Dwa miesiące, trzej zabici

Policja podsumowała wakacje. W województwie lubelskim na drogach było bezpieczniej niż w ubiegłym roku. W powiecie chełmskim w wypadkach zginęły trzy osoby.

Z policyjnych statystyk wynika, że w czasie minionych wakacji na terenie całego województwa doszło do 282 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 39 osób, a 301 zostało rannych, podczas gdy rok temu było 287 wypadków, w których zginęły 52 osoby a 301 zostało rannych.

Według statystyk Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, w wakacje doszło u nas do 15 wypadków, w wyniku których jedna osoba zmarła na miejscu, a 2 w szpitalu wskutek ciężkich obrażeń. Ranne zostały 23 osoby (7 w lipcu i 16 w sierpniu). W lipcu też dyżurny KMP dostał 112 zgłoszeń do kolizji, a w sierpniu – 86.

Wraz z początkiem września chełmscy mundurowi ruszyli z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której będą prowadzić kontrole przy placówkach, odwiedzać szkoły i spotykać się z uczniami, mówić o zagrożeniach, konieczności noszenia elementów odblaskowych, a także wysiadania z samochodu od strony chodnika lub pobocza, a nie od strony jezdni. (pc)