Dwie lubelskie korony Miss Polski

Wdzięk i czar unosiły się tego wieczoru nad Centrum Spotkania Kultur. W środę 18 maja na jego wielkiej czarnej scenie odbyła się podwójna gala finału Miss Polski Lubelszczyzny 2016 w kategorii dorosłe i nastolatki. O dwa główne tytuły Miss walczyło 18 pań i 12 dziewcząt z województwa lubelskiego.
Gości gali zaskoczyła dość ponura dekoracja wielkiej sceny, z logo Miss Polski 2016, – która dopełniała wszechobecną czerń sali głównej CSK. Na szczęście estrada była pełna innych barw, a to za sprawą 30 pretendentek do dwóch tytułów.
Prezentowały się one widowni 4 razy. Najbardziej „ekscytujące dla męskiej publiczności” wyjście było rzecz jasna w strojach kąpielowych. Nastolatki wypadły tu fantastycznie, zbierając burzę braw przy zalotnej piosence „Umbrella”. Ich starsze koeżanki nawet w zmysłowych strojach, okazały się raczej bez wyrazu – sprawiły to chyba latynoskie rytmy. Dokładnie na odwrót było w głównym wyjściu gali, gdy estradę CSK ubarwił pokaz mody: w tym wyjściu brylowały „starsze uczestniczki”. Autorką kolekcji jest Joanna Kamila Łubkowska, lubelska modelka i stylistka studia Perform. Wyrafinowany makeup zapewniło studio Anety Błaszczak. A był szczególnie widoczny podczas wyjścia pań w sukniach ślubnych. W strojach casual (codziennych) taneczny szał owładnął scenę znów za sprawą nastoletnich kandydatek. Zawłaszcza, że towarzyszył temu hip-hopowy, epileptyczny rock starszych panów z zespołu Lolo Ferari. I gdybyż tak widownia choćby zadrgała, zafalowała przy tych szalonych rytmach, można by mówić o dobrej zabawie, a tak…
Organizatorami gali były agencje Perform i Promoters.

Korona Miss Polski Lubelszczyzny

… spoczęła na skronach kruczowłosej Beaty Sierpińskiej – to 21-letnia studentka Politechniki Lubelskiej z Łęcznej. I wicemiss została Wiktoria Dzioba z Lublina, która okazała się najbardziej utytułowaną laureatką tych wyborów, na zwyciężając także w plebiscytach Miss Publiczności i Miss Internetu. Tytuł II wicemiss przyznano Paulinie Bednaruk z Cycowa.
Koronę Miss Polski Lubelszczyzny Nastolatek 2016 założono Natalii Ciężkowskiej (17 l.), które niezwykle szczerze, skromnie reagowała na ten zastanawiający wybór jury. I wicemiss została Wiktoria Bielak (17 l.), II wicemiss – Nikola Próchniak, 15 l., która wśród nastolatek zgarnęła też tytuły Miss Publiczności i Miss Internetu.
Miss Foto okrzyknięto Karolinę Rybak (24 l.), a Miss Wdzięku Julię Karaś (17 l.). Najsympatyczniejszą Miss – wybraną przez pozostałe kandydatki do tytułu – została 19-letnia Dominika Frant.
W jury zasiedli m.in. Ewa Mielnicka – Miss Polski 2015, Aleksandra Ogłaza – Miss Polski 2006, Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004, Aleksandra Kot – EskaTV, Christina Martinkevich – Miss Belarus International 2014 i Kuba Piątek – uczestnik rajdu Dakar 2016 (Orlen Team).
Galę z właściwym sobie perfekcjonizmem, do tego stopnia, że „zarządzał” nawet brawami niezbyt skorej do nich widowni prowadził Krzysztof Ibisz –. Pomocnicą konferansjera była Blanka Tichoruk, Miss Polski Nastolatek 2014. Dzięki niej można było zobaczyć, co odbywa się za kulisami – jej krótkie rozmowy z finalistkami publiczność oglądała na telebimie.
Dziennikarze śledzący wybory zwykle obstawiają dyskretnie kandydatury do tytułów i wygraną Beaty Sierpińskiej nie byli zaskoczeni. Natomiast prawdziwy zawód sprawiło im niezauważenie przez jury wybijającej się w konkursie spośród nastolatek kandydatki nr 3 – to Magda Palmi uczennica II klasy III LO im. Unii Lubelskiej, która oprócz zjawiskowej urody błysnęła też oryginalnością wypowiedzi.
Marek Rybołowicz