Dyrektor medyczny zrezygnował

Pięć lat dyrektorem ds. medycznych włodawskiego szpitala był Wiesław Mazurek. Dzisiaj ten etat jest wolny, a dyrekcja placówki szuka lekarza, który podjąłby się współkierowania lecznicą w bardzo trudnych czasach pandemii.

Lekarz medycyny Wiesław Mazurek zastępcą dyrektora ds. medycznych włodawskiego szpitala został jesienią 2015 roku. Na stanowisku zastąpił Artura Sitnika. Kilkanaście dni temu, niemal dokładnie pięć lat od powołania, złożył rezygnację, która została przyjęta przez dyrektor Teresę Szpilewicz. Oficjalnych powodów rezygnacji się nie podaje. Podobno Mazurek miał inną wizję kierowania szpitalem niż dyrektor. Funkcjonowanie placówki bez dyrektora medycznego jest mocno utrudnione, w związku z tym trwa intensywne poszukiwanie osoby, która obejmie tę funkcję. – Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Mam nadzieję, że znajdą się chętni do podjęcia takiego wyzwania – mówi Szpilewicz.

W. Mazurek nie rozstaje się ze szpitalem całkowicie. Nadal będzie leczył pacjentów, ma ważny kontrakt, pełni dyżury, a także pracuje w poradni chirurgiczno-ortopedycznej, która wśród pacjentów cieszy się niemałym uznaniem. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here