Dystans na kąpieliskach

Sanepid dopuścił do kąpieli „Glinianki” i „Maczuły”. Nie wiadomo jeszcze czy wójtowie gmin Żmudź i Dorohusk ze względu na trwającą epidemię zdecydują się otworzyć kąpieliska w Wołkowianach i Husynnem. Zwracają uwagę, jak trudne do spełnienia są wytyczne sanepidu.

Zarządcy siedmiu zbiorników wodnych z Chełma i powiatu chełmskiego zlecili badanie jakości wody przed otwarciem sezonu kąpieliskowego. Nie oznacza to, że wszystkie te kąpieliska będą otwarte. Pobranie próbek wody to standardowe działanie. W poniedziałek pracownicy chełmskiego sanepidu pobrali próbki wody z „Glinianek” w Chełmie i „Maczuł” w Horodysku (gmina Leśniowice). Woda w obu tych zbiornikach nadaje się do kąpieli i sanepid pozwolił na otwarcie kąpielisk. Otwarcie Glinianek planowane jest 14 czerwca, a „Maczuł” – 15 czerwca.

– W tym momencie prowadzone są prace związane z przygotowaniem kąpieliska „Glinianki” do otwarcia dla mieszkańców Chełma i regionu – informowało we wtorek Biuro Prasowe UM Chełm (wyniki badania wody znane były w środę). – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (zarządca „Glinianek” – przyp. red.) zadba o przygotowanie kąpieliska pod kątem zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, tj. m.in. stałego monitorowania jakości wody, zapewnienia niezbędnych środków do dezynfekcji, regularnej dezynfekcji…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 15.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.