Dzieci i seniorzy gratis

fot. cla

Od 1 stycznia 2020 r. dzieci do lat 7 oraz seniorzy, którzy ukończyli 70. rok życia, będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Do tej pory za darmo jeździły maluchy, które nie ukończyły 4. roku życia oraz osoby w wieku powyżej 72 lat.

Jeszcze poczekamy na darmowe przejazdy dla wszystkich, obiecane przez prezydenta Chełma Jakuba Banaszka w kampanii wyborczej rok temu. Na razie prezydent zadecydował o dodatkowych ulgach w przejazdach autobusami komunikacji miejskiej dla najmłodszych i seniorów.

Od 1 stycznia 2020 r. autobusami CLA za darmo pojadą wszystkie dzieci do lat 7. Dotychczas z bezpłatnych przejazdów mogły korzystać maluchy, które nie ukończyły 4. roku życia. Ulgi dotyczą również seniorów. Prezydent postanowił, że za darmo komunikacją miejską będą mogły jeździć także osoby, które osiągnęły 70. rok życia.

Dotąd za przejazdy CLA nie płacili seniorzy, którzy skończyli 72 lata. Za darmo autobusami CLA od nowego roku pojadą również honorowi obywatele miasta Chełm. Radni sugerowali, aby z takiego przywileju mogły korzystać również osoby z tytułem „Chełmianin Roku”. Urzędnicy nie powiedzieli nie, ale do tego tematu wrócą w późniejszym terminie.

Ulgi dla dzieci i seniorów spowodują, że miasto w 2020 roku wypłaci spółce Chełmskie Linie Autobusowe dodatkową rekompensatę w wysokości prawie 70 tys. zł. (s)