Dzielnicowi w szkołach i przedszkolach

„Żyj i pozwól żyć innym” to hasło Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w ramach których włodawscy policjanci spotykali się z uczniami placówek oświatowych. Dzielnicowi przypominali dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa na drodze i przestrzegali przed ryzykownymi zachowaniami.


Przez cały wrzesień policjanci spotykają się z uczniami szkół, aby rozmawiać o bezpieczeństwie. – Włodawscy dzielnicowi odwiedzili placówki oświatowe w Kaplonosach i Wyrykach, natomiast ci z komisariatu w Urszulinie prowadzili pogadanki z przedszkolakami przy Zespole Szkół w Urszulinie oraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Hańsku – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Przedsięwzięcia odbyły się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Mundurowi przypominali jak bezpiecznie korzystać z chodnika oraz pobocza, prezentowali też prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. Oprócz tego omawiali zasady bezpiecznej jazdy rowerem i podczas przewożenia autem oraz tłumaczyli dzieciom i młodzieży, dlaczego elementy odblaskowe są takie ważne i jak bardzo poprawiają widoczność. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here