Dziura jak lej po bombie

Zapadła się droga przy wjeździe na dworzec busów od ul. Waśniewskiego. Okazało się, że doszło do awarii kanału sanitarnego.

Dziura ma blisko 7 metrów głębokości i ok. 2,5 metra średnicy. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie. Jak mówi jeden ze świadków, droga zapadła się chwilę po tym, jak przejechał po niej samochód. – Kierowca miał dużo szczęścia, bo wpadłby do głębokiej dziury – mówi.
Droga zapadła się, bo nastąpiła awaria kanału sanitarnego. Chodzi o jeden z głównych kolektorów sanitarnych, którym odprowadzane są ścieki m.in. z osiedla Słoneczne. Gdyby doszło do zapchania sieci, na wielu posesjach w centrum miasta mogłoby wybić szambo.
– Całe szczęście, że tak się nie stało – mówi Tomasz Wójcik, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie. – Miejsce jest dokładnie przez nas zabezpieczone. Usunięcie awarii potrwa kilka dni, będziemy też pracować w długi majowy weekend. Musimy zbadać stan sieci, być może niezbędna będzie w krótkim czasie jej renowacja. Podobna awaria miała miejsce w ubiegłym roku na ul. Obłońskiej.
Na czas usuwania awarii ulica Waśniewskiego została zamknięta dla ruchu. Poruszać się nią mogą jedynie mieszkańcy. – Są utrudnienia w ruchu. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość, zrobimy wszystko, by awarię jak najszybciej usunąć – dodaje T. Wójcik. (s)