Eko z Pucharem Polski

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY – SPS EKO RÓŻANKA 0:0 po dogr.


SPARTA: Bralewski – A. Rutkowski, Kucharski, Terlecki, Lewczuk, Adamiec (101 Wiewióra), Bodys, Kiejda (101 Rossa), Martyn, Oleksiejuk, Barabasz.
SPS EKO: Witkowski – Bartnik (75 Prus), Żakowski, Więcaszek, Całka, Sztybel (62 Sheliuk), Walaszek, Wieliczuk, Magdysh, Gołąb (46 Błaszczuk), Waniowski.
Obie drużyny mecz finału Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN, mogły rozstrzygnąć jeszcze w regulaminowym czasie gry. Sparta już na początku powinna prowadzić, ale Dawid Oleksiejuk nie wykorzystał dogodnej sytuacji, a okazję sam na sam z bramkarzem Eko zmarnował Daniel Barabasz. Goście też mogli strzelić gola, jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Faulowany był Michał Walaszek i sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, lecz posłał piłkę nad bramką. Dogodne okazje zmarnowali też Oleksandr Sztybel i Vladislav Magdysh.

Na boisku w Rejowcu Fabrycznym trwała wymiana ciosów. Czwartoligowcy lepiej grali w piłkę, jednak ambitni gospodarze byli nieco groźniejsi pod bramką rywala. W końcówce spotkania Sparta mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz Bartosz Bodys, grający trener miejscowych, nie wykorzystał jedenastki. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Dogrywka w wykonaniu obu zespołów była już dużo słabsza. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. W pierwszych trzech seriach zawodnicy ani razu nie pomylili się. W czwartej Łukasz Witkowski obronił strzał zawodnika Sparty, a kropkę nad „i” w piątej serii postawił Wojciech Więcaszek i Puchar Polski pojechał do Różanki. Zespół Eko na pewno zagra w półfinale wojewódzkim. (s)