Estakada uratuje domy?

28 pociągów pasażerskich i 11 towarowych na dobę ma przejeżdżać przez Krasnystaw, zgodnie z planami Centralnego Portu Komunikacyjnego. W mieście trwa zażarta dyskusja na temat przebiegu linii kolejowej, a mieszkańcy obawiają się, że ich domy zostaną zrównane z ziemią, zaś przyznane odszkodowania nie zrekompensują strat. Szansą na uratowanie ich dorobku może okazać się estakada.

W poniedziałek, 11 lipca, w Krasnymstawie odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, zwołana na wniosek klubu radnych Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej. Radni chcieli, by burmistrz Robert Kościuk poinformował ich o swoich działaniach dotyczących przebiegu trasy kolejowej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Opracowali również stanowisko w sprawie przebiegu przedstawionych wersji tras linii kolejowych przez teren miasta Krasnystaw. Wyrazili w nim zdecydowane poparcie dla licznych głosów mieszkańców, którzy sprzeciwiają się proponowanym wariantom trasy…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 18.07.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here