Fatalne wyniki matur w technikum w Modrzaku

Matury – w powszechnej opinii dość łatwe – były barierą nie do pokonania dla większości zdających we włodawskim technikum. Zdało tam tylko 34% uczniów. Zdecydowanie lepiej wypadły włodawskie licea.

W I LO im. T. Kościuszki we Włodawie z 62 uczniów zdających maturę 57 uzyskało pozytywny wynik. Dało to 92% zdawalność. Przy zdawalności w liceach w całym województwie wynoszącym 81,7% to wynik bardzo dobry.

Znacznie gorzej wypadło drugie liceum włodawskie – im. A. Frycza Modrzewskiego, choć powodów do wstydu nie ma. Spośród 43 uczniów przystępujących do matury zdało ją 35, co dało wynik na poziomie 81%.

Fatalnie przebiegła matura w technikum w „Modrzaku”. Spośród 67 uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości tylko 23 osiągnęło pozytywny wynik. Daje to zdawalność na słabiutkim poziomie 34%. A pamiętajmy, że w województwie lubelskim średnia zdawalność w technikach wyniosła 59,2%. Włodawskie technikum może jedynie się pocieszać tym, że jeszcze gorzej wypadła szkoła rolnicza w Korolówce-Osadzie, gdzie zdawalność osiągnęła poziom ledwie 21% (maturę zdało jedynie trzech uczniów tamtejszego technikum). (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here