Festyn, zabawy i konkursy

W sobotę, 9 listopada, zapraszamy wszystkich do parku miejskiego przy Kamenie. Jak co roku, Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt organizuje festyn z okazji Dnia Zwierzaka. W programie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Impreza rozpocznie się o godz. 10, a planowo potrwa do godz. 14. Jak zapewniają organizatorzy, na miłośników zwierząt oraz ich pupili czeka mnóstwo atrakcji. W programie tegorocznego festynu znalazły się m.in.: liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych (dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki konne, malowanie buziek, a do tego wata cukrowa i popcorn), pokazy elementów hipoterapii, pokazy psich umiejętności (wolontariuszki ChSOZ, Paulina i Dominika, opowiedzą o różnych sposobach aktywności z psem, bezpiecznych kontaktach dzieci z pupilami oraz pokażą moc psiego nosa) czy porady lekarza weterynarii. Będzie też pokaz z udziałem psa policyjnego (dzieci będą miały okazję nie tylko zobaczyć funkcjonariusza na czterech łapach, ale też dowiedzieć się, jak wygląda jego praca w policji), a także wozu i sprzętu strażackiego. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas festynu osoby zainteresowane adopcją będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na jej temat, a także poznać podopiecznych stowarzyszenia, m.in. trójłapą Dżinę czy niewidomego Pirata.

Wszystkie zebrane środki (m.in. dochód ze sprzedaży ciast) zostaną w całości przeznaczone na leczenie oraz utrzymanie podopiecznych ChSOZ. Chętni mogą także przynieść dary w postaci karmy, smyczy, koców czy innych akcesoriów dla zwierząt. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here