Finał wyjątkowy i z wielką gwiazdą

Nie na przekór obostrzeniom, nie z pobudek politycznych, a z potrzeby serca zagra włodawski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Skoro służba zdrowia jest na skraju, mamy pandemię, to jeszcze bardziej potrzebujemy pomocy wszystkich ludzi dobrego serca! Zachowamy wszelkie środki ku temu, by nasze wydarzenie było jak najbardziej bezpieczne i nie przyczyniło się do transmisji wirusa – zapowiada Marcin Kołkowski, szef włodawskiego sztabu WOŚP.

Większość z wydarzeń kulturalnych jak koncerty odbędzie się oczywiście w formie online. Finał WOŚP odbędzie sie w niedzielę, 31 stycznia. Wolontariusze ruszą na miasto tuż po godzinie 8 i będą kwestować do godziny 16. Licytacje będą się odbywać na profilu facebookowym Włodawskiego Domu Kultury. Na stronach WDK-u będzie też można znaleźć numery kont do wirtualnej zbiórki pieniędzy.

– Zachęcamy również do licytacji na naszym profilu allegro – znajdziecie tam wiele naprawdę ciekawych orkiestrowych gadżetów! Począwszy od voucherów na sesje fotograficzne, poprzez instrumenty, płyty, promocyjne bony, na złotym serduszku kończąc. Zajrzyjcie koniecznie, bo wiele usług i przedmiotów można wylicytować w wyjątkowo promocyjnych cenach – zapowiada szef włodawskiego sztabu Marcin Kołkowski.

Tradycyjnie można włączyć się w pomoc oddając krew we włodawskim punkcie krwiodawstwa od godziny 9 do 13. Włodawski MOSIR zaprasza do włączenia się w wirtualny bieg WOŚP pod hasłem: „Policz się z cukrzycą!” – więcej informacji na stronie internetowej oraz facebooku MOSIR-u. – Od godziny 18 startujemy on-line. Na początek podziękujemy wolontariuszom, opowiemy o historii WOŚP we Włodawie, jak również zechcemy porozmawiać z kilkoma z nich – najdłużej zaangażowanymi w pomoc przy włodawskim sztabie.

O 18.30 odpalimy petardę! Koncert Wojtka Cugowskiego wraz z zespołem – żałujemy, że nie będą Państwo mieli możliwości posłuchać tego w pełni na żywo, niemniej jednak jesteśmy pewni, że tak wysokiego poziomu artystycznego, jak zaprezentuje nam Wojtek jeszcze podczas WOŚP-u we Włodawie nie było! Warte podkreślenia jest, że lubelski artysta wydał ostatnimi czasy swój pierwszy solowy singiel „ Nie czekaj na znak”, a już na wiosnę zaprezentuje swój cały solowy album – zatem włodawianie usłyszą część z tych utworów jako pierwsi w kraju – zapowiada Łukasz Zdolski, dyrektor WDK-u.

O 19.30, tuż po koncercie przeniesiemy się na taras przy Włodawskim Domu Kultury, gdzie muzykę zaprezentuje duet DJ’ów – DJ. Młodziak oraz DJ. Szejqu – znani z większości klubów studenckich w Lublinie, a także w całym kraju. Ich występ będzie można zobaczyć online, jak również posłuchać spacerując w okolicach domu kultury – przecież spacer jest w pełni legalny oraz bardzo zdrowy – przekonuje dyrektor. – O godzinie 20 światełko do nieba.

Były już fajerwerki, były pokazy laserowe, były lampiony oraz balony ledowe wypełnione helem – w tym roku będzie to światełko mechaniczne przy użyciu estradowych głów oświetleniowych. Mamy nadzieję, że śmiało będzie można obejrzeć to z balkonów lub okien swoich domów. Oczywiście można będzie obejrzeć pokaz z bezpiecznej odległości i przy zachowaniu bezpiecznych odstępów na placu przed budynkiem WDK-u – dodaje Zdolski. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here