Gang włamywaczy rozbity

Czteroosobowa szajka specjalizowała się we włamaniach do garaży, budynków gospodarczych i szop. Kradli wszystko, co wpadło im w ręce – od elektronarzędzi, przez rowery po paliwo. W ubiegłym tygodniu gang został rozbity przez włodawską policję.

W ubiegłym tygodniu włodawscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży, którzy w okresie od kwietnia do października tego roku dokonywali kradzieży na terenie powiatu włodawskiego, a następnie zbywali i pomagali w zbyciu rzeczy pochodzące z przestępstwa. – Z ustaleń kryminalnych wynikało, że sprawcy przynajmniej kilkukrotnie na ternie gmin Urszulin i Stary Brus kradli paliwo, elektronarzędzia, rower i inne przedmioty powodując straty o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych na szkodę różnych osób – wylicza Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– Sprawcami okazali się czterej mieszkańcy powiatu włodawskiego i parczewskiego. W ubiegłym tygodniu wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. 20-, 21- i 26-latek zostali oddani pod dozór policji w związku z popełnieniem przez nich kradzieży na szkodę różnych osób oraz udzielania pomocy w zbyciu przedmiotów pochodzących z przestępstw. Za kradzież i paserstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Szymańska. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here