Gdzie jest 150 tysięcy?

Jeśli odwołanie komisji rewizyjnej w powiecie miało uciszyć radnych, to przyniosło odwrotny skutek. Były przewodniczący komisji wyciągnął „armatę” i pyta, gdzie jest 150 tys. zł wydane przez powiat na remonty, których nie wykonano. Coś nam się zdaje, że takie zarzuty nie skończą się tylko na kontroli RIO i NIK.

Na ostatniej sesji rady powiatu chełmskiego (31 marca) koalicja prostowała wpadkę z nieprawnym odwołaniem komisji rewizyjnej. Zanim doszło do ponownego głosowania, Jarosław Wójcicki zbił wszystkie zarzuty, które podczas poprzedniej sesji miały być argumentem za zmianą komisji i zarzucił niekompetencję przewodniczącemu rady. Nie miało to jednak wpływu na wynik głosowania. Ale o wiele ciekawsze były jego uwagi dotyczące wydania przez powiat 148 tys. zł na remonty kilku dróg, które – zdaniem części radnych – w rzeczywistości nie zostały wykonane, a pod których przyjęciem mieli podpisać się m.in. starosta i wicestarosta…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 04.04.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here