Glinki konkurencją dla Białego

W gminie Włodawa powstanie kolejne ogólnodostępne miejsce wypoczynku i rekreacji.

Wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk podpisał 14 września w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie zadania zagospodarowania rekreacyjnego plaży jeziora Glinki. Wartość projektu wynosi 109 671,50 zł, z czego dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniesie 69 783,00 zł.

W ramach zagospodarowania terenu zostanie zbudowany plac zabaw dla dzieci, w tym zestaw zabawowy, huśtawki wahadłowe, huśtawka ważka, karuzela linowa i ławka oraz strefa rekreacji, w tym stoły piknikowe betonowe, palenisko, leżaki betonowe i kosz do segregacji śmieci. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na przyszły rok.

Projekt jest odpowiedzią na liczne prośby wczasowiczów z tego rejonu, którzy domagali się stworzenia nad malowniczymi Glinkami rodzinnego miejsca rekreacyjnego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here