Gospodarcze asy Lublina

Laureaci Nagrody Gospodarczej Miasta Lublin 2021

Znamy laureatów tegorocznej, czternastej już edycji konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin. Do elitarnego grona wyróżnionych przez prezydenta Krzysztofa Żuka, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości 2021, która odbyła się w środowy wieczór w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, dołączyło 13 firm: Amerpharma, Billennium, BioMaxima, Chemnovatic, Evotec, GIS-Expert, Hemplab, Herbapol Lublin, Inetum Polska, Medisept, Plantalux, Protektor i Studio Format oraz Lubelska Fundacja Rozwoju, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Pandemia Covid-19 i jej wpływ na gospodarkę, znalazły także odbicie w przyznanych w tym roku przez prezydenta Lublina wyróżnieniach. W kategorii „Innowacyjność” główna nagroda przypadła spółce BioMaxima, która opracowała szybkie testy przesiewowe oraz testy genetyczne, które jako jedyne z Polski, zostały dopuszczone do stosowania w UE i uzyskały bardzo dobre wyniki w niezależnych międzynarodowych i krajowych testach.

Z kolei “Nagrodę Specjalną” otrzymał Medisept za jak napisano w uzasadnieniu “aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego Miasta Lublin, wsparcie i pomoc lubelskim jednostkom medycznym w czasie pandemii, doświadczenie w branży i kompletność oferty kierowanej do klientów oraz inwestycje, które przyczynią się do wzrostu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Podstrefie Lublin, rozwój innowacyjnego centrum badawczo-rozwojowego, dzięki któremu wszystkie receptury produktów spółki są autorskie oraz działania edukacyjne i walkę z pandemią Covid-19”

– Marzec 2020 roku zapisał się na kartach historii, jako początek kluczowych i szybkich zmian w globalnej gospodarce. Każdy kolejny dzień pandemii przynosił nowe wyzwania, którym musieli sprostać przedsiębiorcy na całym świecie. Tegoroczny Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin pokazuje jednak, że pomimo wielu trudnych chwil lubelskie przedsiębiorstwa bardzo dobrze sobie radzą i mogą śmiało patrzeć w przyszłość.

Ich zarządzający wraz ze swoimi zespołami sprostali zadaniu odnalezienia się w nowej rzeczywistości i dziś za ten wysiłek możemy ich docenić. Laureaci Nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. To przedsiębiorstwa, które odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i przyczyniają się do unowocześnienia Lublina, upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki – mówłi podczas gali Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Gala Przedsiębiorczości, podczas której wyróżniono firmy w pięciu kategoriach, rozpoczęła się wystąpieniem prof. dr. hab. Witolda Orłowskiego – eksperta w zakresie ekonomii, autora wielu znakomitych książek i publikacji naukowych z zakresu ekonomii, finansów i stosunków międzynarodowych, głównego doradcy ekonomicznego PwC, który przedstawił aktualną sytuację dotyczącą gospodarki w okresie pandemii oraz perspektywy jej rozwoju postpandemicznego. – Jeśli ktoś sądzi, że pandemia się kończy i że wrócimy do świata sprzed Covid-19, bardzo głęboko się myli. To już będzie zupełnie inny świat, w którym nasze firmy muszą umieć konkurować, rozwijać się i intensywnie sięgać po nowe technologie – mówił prof. dr hab. Witold Orłowski. BS

Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin 2021

„Młode Firmy”

Wyróżnienie: Hemplab Sp. z o.o i Plantalux Sp. z o.o.

„Innowacyjność”

Nagroda główna: BioMaxima S.A. – za dynamicznie rosnące przychody i zyski, innowacyjne w skali światowej działania inwestycyjne w zakresie mikrobiologicznej inwestycji molekularnej, w tym szybkie testy przesiewowe oraz testy genetyczne, które jako jedyne z Polski, zostały dopuszczone do stosowania w UE i uzyskały bardzo dobre wyniki w niezależnych międzynarodowych i krajowych testach.

Wyróżnienie: Inetum Polska Sp. z o.o. i GIS-Expert Sp. z o.o.

„Obecność Na Rynku Globalnym”

Nagroda główna: Chemnovatic Sp. z o.o. – za m.in. doskonałość operacyjną przy jednoczesnej realizacji najbardziej innowacyjnych projektów, dynamiczny rozwój firmy rok do roku, dywersyfikację rynków zbytu oraz stały wzrost zatrudnienia w firmie.

Wyróżnienie: Amerpharma Sp. z o.o. i Evotec Sp. z o.o.

„Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta”

Nagroda główna: Herbapol Lublin S.A. – za m.in. realizację nowoczesnych i innowacyjnych projektów inwestycyjnych, pozytywny wpływ na lubelski rynek pracy, aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, a także ogromne wsparcie szpitali oraz placówek medycznych w czasie pandemii.

Wyróżnienie: Protektor S.A. i Billennium S.A.

„Przemysły Kreatywne”

Wyróżnienie: Studio Format

„Nagroda Specjalna”

Medisept Sp. z o.o. – za aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego Miasta Lublin, wsparcie i pomoc lubelskim jednostkom medycznym w czasie pandemii.

Lubelska Fundacja Rozwoju – za 30 lat wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego Regionu Lubelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here