Grają jak z nut

Szczypiornistki MKS Perła Lublin nie zwalniają tempa w marszu po mistrzowski tytuł. W sobotę w meczu 16. kolejki lublinianki pokonały przed własną publicznością KPR Jelenia Góra 35:22. Do piętnastej wygranej w rozgrywkach, a dziesiątej z rzędu, zespół trenera Roberta Lisa poprowadziła Dagmara Nocuń, zdobywczyni aż 12 goli.

Spotkanie MKS Perła z KPR Jelenia Góra było z tych bez historii. Przyjezdne ani razu w sobotnim meczu nie prowadziły, chociaż przez pewien czas, na początku, starały się dotrzymać kroku miejscowym.
W 7 minucie na tablicy wyników w hali Globus widniał jeszcze remis 3:3. Po chwili jednak przewaga MKS zaczęła rosnąć. I chociaż lublinianki zaliczyły jeszcze przed przerwą niewielki przestój, to do szatni schodziły przy dziewięciobramkowym prowadzeniu – 21:12.
Po zmianie stron podopieczne trenera Roberta Lisa spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele.
Dzięki wygranej MKS Perła utrzymał przewagę siedmiu punktów nad drugim Zagłębiem Lubin oraz dziesięciu nad Startem Elbląg. MAG

MKS Perła Lublin – KPR Jelenia Góra 35:22 (21:12)

MKS Perła: Gawlik, Besen, Januchta w bramce oraz w polu: Nocuń 12, Migdaliowa 5, Drabik 4, Matuszczyk 3, Stasiak 3, Rola 2, Gęga 2, Repelewska 1, Niesciaruk, Skrzyniarz 1.
KPR Jelenia Góra: Wierzbicka, Kolasińska – Karwecka 5, Bielecka 1, Oreszczuk 3, Tomczyk A. 5, Jurczyk 1, Kobzar 1, Żukowska 2, Tomczyk M. 2, Konofał 1, Jasińska 1.
Kary: MKS Perła – 12 minut (Stasiak 4, Niesciaruk, Migdaliowa, Skrzyniarz i Gęga po 2), KPR – 16 minut (Karwecka 6, Konofał i Oreszczuk 4, Jasińska 2).