Groźna kolizja

Kilka osób trafiło do szpitala po zderzeniu pasażerskiego busa z autem osobowym. To Ukraińcy, których kierowca na trasie między Włodawą a Chełmem nie zdążył zahamować i wjechał w tył osobówki przygotowującej się do skrętu w lewo.

W piątek (23 września) po godzinie 16 służby zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w Macoszynie Małym (gm. Hańsk). Na drodze wojewódzkiej nr 812, przy zjeździe w kierunku Kosynia zderzyły się tam dwa samochody: pasażerski bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych i Volkswagen Bora. Jak opowiadają strażacy biorący udział w akcji, osobówką jechała rodzina z Włodawy. Gdy kierowca chciał skręcić w lewo i zaczął hamować, z tyłu w jego auto uderzył Mercedes Sprinter.

Podróżowały nim dwie rodziny z Ukrainy. W wyniku zderzenia niegroźnych obrażeń doznało kilku pasażerów busa, którzy zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Z wstępnych ustaleń wynika, że odpowiedzialność za zderzenie ponosi kierowca mercedesa, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu.

W akcji udział brali strażacy z OSP Wola Uhruska i Hańsk oraz dwa zastępy z JRG Włodawa. Na miejscu interweniowały również dwie karetki pogotowia oraz policja. (bm, fot. OSP Wola Uhruska)