Gwiazdy musicalu

Chełmski Dom Kultury zaprasza 22 czerwca na godz. 17:00 na Koncert Musicalowy „Musical Stars”.

Jest to projekt podsumowujący czwarty rok działalności Chadek Musical Academy. Cały koncert jest stylizowany na styl glamour, podczas którego widzowie poczują się jak na gali rozdania Oscarów. Na scenie wystąpią uczestnicy musicalu z ChDK i wprowadzą w niezwykły świat najbardziej znanych muzycznych przebojów filmowych. Reżyseria i choreografia: Jacek Wazelin, przygotowanie wokalne: Agata Gałach i Łukasz Szczepanik, przygotowanie aktorskie: Bartosz Martyna. Bilet w cenie 15 zł.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Alladyn: 10, 11, 12, 13 czerwca godz. 15.30, godz. 18.00, ZORZA
Panda i banda: 10, 11, 12, 13 czerwca godz. 13.30, ZORZA
Podły, okrutny, zły: 10, 11, 12, 13 czerwca godz. 20.30, ZORZA
Kraina cudów: 14 czerwca godz. 14.00, godz. 16.00; 15, 16 czerwca godz. 11.00, godz. 13.00, ZORZA
Godzilla II. Król potworów: 14 czerwca, godz. 18.00, godz. 20.45; 15 czerwca godz. 15.00, godz. 17.45; 16 czerwca godz. 15.00, godz. 20.00; ZORZA
Vox Lux: 16 czerwca, godz. 17.45, ZORZA

Zagrają to jeszcze raz

„Po angielsku, po francusku” – to tytuł koncertu, który w Państwowej Szkole Muzycznej zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury. Piękne utwory z repertuaru Edith Piaf, a także Abba zaśpiewały wokalistki z zespołu Demex. Akompaniowali im Sławomir Piędzia (akordeon), Marian Skiba (kontrabas) oraz Sebastian Piędzia (instrumenty perkusyjne), Marek Pukas na gitarze oraz Łukasz Żebrowski na gitarze basowej. Zespół Demex wraz z chełmskimi muzykami wystąpi ponownie z programem „Po angielsku, po francusku” 14 czerwca. Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 25 zł.

Chełmstok w Kumowej Dolinie

Chełmski Dom Kultury zaprasza 16 czerwca do amfiteatru w Kumowej Dolinie na Festiwal Chełmstok. Impreza wraca po dziesięcioletniej. W pierwszej części zaplanowano konkurs dla młodych zespołów. Wstęp na „Bitwę kapel” jest bezpłatny. Wieczorem na scenie zaprezentują się gwiazda tegorocznego festiwalu – zespół Riverside, a także wrocławski The Sixpounder (znany m.in. z Wacken Open Air, Przystanek Woodstock, VII edycji Must Be The Music). Bilet na część koncertową w cenie 45 zł.

„The best of Piotr Rubik” w Kumowej Dolinie

Chełmski Dom Kultury zaprasza 30 czerwca na wielkie widowisko estradowe do Kumowej Doliny. Chodzi o koncert „The best of Piotr Rubik”. Na scenie wystąpi 60 wykonawców, w tym soliści, chór oraz orkiestra symfoniczna pod batutą znakomitego polskiego kompozytora i dyrygenta zaprezentuje najpiękniejsze utwory ze wszystkich Oratoriów: Golgota Świętokrzyska, Psałterz Wrześniowy, Tu Es Petrus, Santa Subito. Przeboje m.in. „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „To cała prawda”, „Nie wstydź się mówić, że kochasz”, na stałe wpisały się w polski kanon muzyczny. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 80 – 120 zł. W sprzedaży CHDK dostępne są sektory A, B, D i E. Bilety dostępne również na platformie www.kupbilecik.pl

Niezła Sztuka

Już po raz trzeci w Chełmie odbędzie się festiwal Niezła Sztuka. Koncerty, wernisaże, pokazy, występy, warsztaty i street art zawładną Placem Łuczkowskiego i nie tylko, w dniach 21-23 czerwca.

Niezła Sztuka to nie tylko możliwość biernego oglądania tego, co robią inni. Celem festiwalu jest też inspirowanie do działania tych, którzy będą jego widzami. W tym roku organizatorzy chcą jak najbardziej zaangażować publiczność w proces tworzenia. Dlatego na Niezłej Sztuce (NZ) odbędą się ciekawe warsztaty dla odwiedzających: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

– Dwie dotychczasowe edycje Niezłej Sztuki pokazały, jak wiele można dokonać wspólnymi siłami i jak ogromny potencjał drzemie w mieszkańcach naszego miasta, którzy dotychczas nie mieli po prostu okazji, żeby się zaprezentować – mówi Grzegorz Chwesiuk, jeden z organizatorów NZ. – W naszym mieście jest naprawdę wielu ciekawych ludzi z głowami pełnymi inspirujących pomysłów i chęcią zmieniania Chełma. Mamy nadzieję, że Niezła Sztuka w tym roku przyciągnie jeszcze więcej takich osób – dodaje. Jak co roku na festiwalu nie zabraknie fotografii. – Coraz więcej chełmian interesuje się tą dziedziną sztuki, a jest ona na tyle szeroka, że każdy znajdzie w niej swoją „niszę”: tematy czy technikę, w których czuje się najlepiej – zauważa z kolei Przemek Świechowski, który od lat zajmuje się profesjonalnie fotografią. A Wojciech Zakrzewski podkreśla, że festiwal to naprawdę wyjątkowa okazja do obcowania ze sztuką. – Można nie tylko przyjść i biernie popatrzeć, ale też dotknąć, posłuchać, porozmawiać z artystami, a nawet samemu spróbować swoich sił w sztuce – zachęca były dziennikarz Nowego Tygodnia.

W tym roku festiwal odbędzie się pomiędzy 21, a 23 czerwca. Szczegółowy program Niezłej Sztuki już niebawem, a tymczasem więcej informacji na stronie www.niezlasztuka.org oraz na Facebooku: www.facebook.com/niezlasztuka.org.

Przy okazji organizatorzy festiwalu chcą się zwrócić się do Czytelników o pomoc. – Pomysłów i artystów nam nie brakuje, jednak przydałyby się dodatkowe ręce do pracy podczas festiwalu – mówią. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcieliby się zaangażować w organizację imprezy i przy okazji zobaczyć, jak wygląda tworzenie takiego festiwalu od kuchni. Jeśli chcesz zaangażować się w to wydarzenie zgłoś się. Możesz wysłać wiadomość prywatną na Facebooku lub pisać na adres mailowy: niezlasztuka@gmail.com (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here