Handlowali kradzionym w sieci

To była dobrze zorganizowana akcja funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Dorohusku, Hrebennem i Dołhobyczowie wraz z policjantami z komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Ujawnili, że części z samochodów skradzionych we Francji i Włoszech w latach 2010-2019 trafiły do Polski. Warte 600 tysięcy złotych podzespoły znaleźli na posesjach trzech firm w pow. bielskim (woj. śląskie), gdzie prowadzony był handel częściami samochodowymi na dużą skalę. Szacunkowa wartość utraconych pojazdów, z których one pochodziły, to około 8 milionów złotych.

– Odzyskane części to m.in.: silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia, elementy karoserii, elementy wnętrza pojazdów (fotele, boczki drzwi, deski rozdzielcze) oraz baterie hybrydowe i inwertery – mówi Wojciech Kopeć z NOSG w Chełmie. – Handel kradzionymi częściami odbywał się na aukcjach internetowych, a także bezpośrednio u sprzedawców. Kradzione elementy pojazdów sprzedawane były w Polsce oraz u nabywców ze Słowacji w formie sprzedaży bezpośredniej i wysyłkowej – dodaje.

Po udanej akcji nasi wrócili do domów, a dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej. (pc)