Historyczny sukces reprezentanta AZS UMCS

Mateusz Luty z AZS UMCS Lublin i Krzysztof Tylkowski z Floty Gdynia na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Europy w bobslejowych dwójkach, rozgrywanych w niemieckim Altenbergu

Wielki sukces podczas zawodów Pucharu Europy w bobslejowych dwójkach, rozgrywanych w niemieckim Altenbergu, odniósł Mateusz Luty z AZS UMCS Lublin. Reprezentant lubelskiego klubu razem z Krzysztofem Tylkowskim z Floty Gdynia wygrali rywalizację, zaledwie o trzy setne sekundy wyprzedzając Niemców Hafera i Salzera. To pierwsze, historyczne zwycięstwo polskiej osady w zawodach tej rangi.


– Usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego to był jeden z głośno niewypowiadanych celów na ten sezon. O kolejnych też głośno mówić nie będę. Te zawody są już historią, którą dzisiaj napisaliśmy, ale przed nami jeszcze wiele wyzwań. Skupiamy się na kolejnych zawodach i walczymy dalej – powiedział tuż po historycznym zwycięstwie Mateusz Luty.
Zawodnik AZS UMCS po raz drugi w karierze stanął na podium Pucharu Europy. Wcześniej, w styczniu ubiegłego roku, uplasował się na trzecim miejscu. Wtedy jego partnerem był Grzegorz Kossakowski.
Świetna postawa polskiej ekipy podczas zawodów w w Altenbergu napawa ogromnym optymizmem, przed rozpoczynającymi się już za 74 dni Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2018 w Pjongczang. BAS