Hybryda za PIT

Lubelski Ratusz już po raz czwarty organizuje loterię „Rozlicz PIT w Lublinie”. Akcja kierowana jest do wszystkich, którzy płacą podatek dochodowy PIT w naszym mieście. Podobnie jak w poprzednich edycjach na uczestników czekają cenne nagrody, wśród których główną jest Suzuki Swift Hybrid o wartości 67 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 444,00 zł. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rozpoczęło się 1 lutego i potrwa do końca kwietnia.


– Zaplanowanie budżetu miasta na ten rok było wyzwaniem, z jakim nie mierzyliśmy się od lat, a jego wykonanie wymagać będzie olbrzymiej dyscypliny, a także działań oszczędnościowych. Wdrożone pod koniec 2019 r. zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych PIT zmniejszyły roczne dochody Lublina o około 43 mln zł. Natomiast od 2022 r. wpływ zmian wynikających z przebudowy funkcjonowania systemu podatkowego związanych z Programem Polski Ład na finanse miasta doprowadzi do powstania ubytku w dochodach na kwotę około 130 mln zł.

Dlatego szczególnie w tym roku ważne jest rozliczanie podatków w Lublinie. To realne wparcie miasta, z którego infrastruktury i dóbr codziennie korzystamy. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek zasili budżet naszego miasta, przyczyniając się do wzrostu jego dochodów i rozwoju – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

By jeszcze bardziej zachęcić do lokalnego, podatkowego patriotyzmu miasto po raz piąty organizuje Loterię „Rozlicz PIT w Lublinie”. Do wygrania jak co roku cenne nagrody – główną jest samochód hybrydowy plus kasa na opłacenie podatku „od wzbogacenia”.

W loterii mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Lublina, którzy złożą deklarację podatkową za 2021 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazując w niej Lublin jako miejsce zamieszkania i zgłoszą chęć udziału w loterii. Można to zrobić, wypełniając formularz zgłoszeniowy online dostępny na stronie internetowej www.lublin.eu/pit albo udając się do jednego z Punktów Obsługi Loterii, aby na miejscu wypełnić dostępny tam formularz papierowy i wrzucić go do specjalnej urny – można to zrobić w BOM-ach przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wolskiej 11 (parter); ratuszu przy pl. Łokietka 1, Wydziale Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19a i biurowcu przy ul. Spokojnej 2. Termin upływa 30 kwietnia.

W tym roku na uczestników loterii czeka 17 nagród rzeczowych. Główną jest Suzuki Swift Hybrid o wartości 67 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 444,00 zł. Można wygrać również jeden z 3 rowerów, iRobota Rumbę, jedną z 3 hulajnóg elektrycznych, a także smartfona, zegarek, czy kamerę samochodową. Łączna wartość nagród wynosi ponad 94 tys. zł, a ich publiczne losowanie odbędzie się 12 maja.

Akcja „Rozlicz PIT w Lublinie” z roku na rok cieszy się większą popularnością. W ubiegłorocznej edycji wzięło w niej udział ponad 9,6 tys. osób, dzięki którym do budżetu Miasta Lublin wpłynęło blisko 2 mln zł.

Szczegółowe informacje o Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, w tym jej regulamin znajdują się na stronie www.lublin.eu/pit. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here