Inwestor mile widziany

Gmina Żmudź kusi działkami po gminnej spółdzielni i po dawnym ośrodku wypoczynkowym Caritasu w Puszczy. Urzędnicy liczą zwłaszcza na zainteresowanie inwestorów, którzy chcieliby otworzyć działalność gospodarczą i zatrudniać ludzi.

Gmina Żmudź szukuje się do sprzedaży nieruchomości po byłym GS. – Mamy już wstępny podział działek po spółdzielni, będzie ich siedem, i wkrótce ogłosimy przetarg – mówi Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź.

Działki mają charakter budowlany. Ale gmina ma też potencjalne tereny rekreacyjne przy zlewach w Pobołowicach kolonii i Puszczy.

Zbiornik w Pobołowicach Kolonii leży przy głównej trasie z Chełma do Hrubieszowa. Obok niego stoi zabytkowy, drewniany młyn wodno-gazowy z początków XX wieku. Funkcjonuje w nim gospodarstwo agroturystyczne oferujące produkty na bazie miodu i kitu pszczelego (propolisu). Po sąsiedzku z młynem, zalewem i drogą wojewódzką gmina Żmudź ma działkę o powierzchni ponad 1,2 ha. Urząd wystawił ją na sprzedaż za niecałe 150 tys. zł. Ale do przetargu nie było chętnego. – Miejsce jest urokliwe, a działka ma potencjał – uważa wójt. – Będziemy wystawiać ją do przetargu ponownie. Z troszkę niższą ceną. Może to skusi potencjalnych inwestorów.

Wójt nie ukrywa, że liczy na zainteresowanie przedsiębiorców, którzy myślą o turystyce. Według planu zagospodarowania przestrzennego działka leży w terenach usług turystyki, rekreacji i zabudowy letniskowej. Podobnie jak działki przy zalewie w Puszczy, na których kiedyś Chełmski Caritas prowadził ośrodek wypoczynkowy dla młodzieży. Dzisiaj po ośrodku nie ma już śladu. Kontenery i domki holenderskie, które służyły jako zaplecze ośrodka, zostały stamtąd zabrane. Na sprzedaż są cztery działki. Trzy wzdłuż drogi gruntowej o powierzchni kilkudziesięciu arów w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych za sztukę oraz duża, ponad 5 hektarowa wyceniona została na około 250 tys. zł. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here