Jak zaoszczędzić na wycieczce?

Polacy coraz częściej podróżują. Zwiedzamy świat całymi rodzinami, w grupie przyjaciół, samotnie, a i obcokrajowcy przyjaznym okiem patrzą na Polskę. To dlatego szukamy coraz to nowych sposobów na obcięcie zbędnych kosztów podróży, jednocześnie nie rezygnując z komfortu. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, pozwalających oszczędzić kilka groszy.

Zróbmy plan wycieczki

Dzięki choć ramowemu planowi wycieczki możemy zaoszczędzić nie tylko nerwy i czas, ale także pieniądze na dodatkowe dojazdy oraz bilety wstępu. Warto prześledzić dni otwarcia muzeów (zazwyczaj jest jeden dzień, w którym są nieczynne). W wielu miastach ciekawe miejsca zapraszają turystów raz w tygodniu bezpłatnie.

Z rozwagą wybierajmy noclegi

Za olbrzymią część noclegów niestety przepłacamy. Warto prześledzić kilka serwisów rezerwacyjnych, by wybrać najlepszą ofertę. Bierzmy pod uwagę nie tylko cenę, ale także otoczenie (zależnie od tego, czego oczekujemy), wyposażenie czy dodatkowe opłaty (np. opłata klimatyczna, opłata za media, wyżywienie itp.).

Jedzenie jedzeniu nierówne

Niestety, wiele knajp i jadłodajni karmi turystów wątpliwej jakości jedzeniem, jednocześnie licząc sobie za to niemałe sumy. Warto czasami zboczyć z utartych szlaków, by spróbować prawdziwie regionalnych dań, alb domowej kuchni serwowanej z sercem na talerzu.

Transport – wypożyczonym samochodem taniej?

Wśród turystów panuje przeświadczenie, że komunikacja miejska to najtańszy środek transportu. Czasami jednak bardziej opłaca się wypożyczyć samochód, szczególnie gdy planujemy podróż całą rodziną. Poza tym samochód oprócz wygody gwarantuje dużą elastyczność w wyborze kierunku poznawania różnych terenów. Warto jednak wybrać wypożyczalnię, która proponuje klientom uczciwe warunki. Jedną z nich jest wypożyczalnia samochodów Dolcar, która posiada różne klasy samochodów, także idealne na wycieczki po różnym terenie.

Podróże są w zasięgu ręki wielu osób. Czasami warto tylko pomyśleć o redukcji niektórych kosztów.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here