Jaka przyszłość bezpłatnej komunikacji?

Rosnące ceny paliw, energii, szalejąca inflacja. To wszystko ma być przyczyną rezygnacji przez miasto Chełm z darmowej komunikacji. Tego typu niepokojące informacje dotarły do nas w ubiegłym tygodniu. – Nie ma takich planów – zapewniają w magistracie.

Darmowa komunikacja miejska była jedną z najważniejszych obietnic Jakuba Banaszka, złożonych przed wyborami na prezydenta Chełma pod koniec 2018 r. Banaszek wybory wygrał, zostając najmłodszym włodarzem w historii miasta. Na obiecane darmowe autobusy mieszkańcy musieli jednak trochę poczekać. Pojawiły się 1 września 2021 r. I cieszą się sporym zainteresowaniem. Liczba pasażerów zaczęła systematycznie rosnąć, a gdy w tym roku ceny paliw podskoczyły do 8 zł za litr, jeszcze więcej chełmian zdecydowało się zrezygnować z jazdy własnym autem i korzysta z darmowych autobusów…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 25.07.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here