Jasełka na pomoc Rwandzie i Burundii

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy radosny okres w roku, na który długo wszyscy czekamy. Przygotowując przedświąteczny apel uczniowie Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej z Koła Misyjnego pod kierunkiem katechetki Marzeny Antoniuk przedstawili jasełka.

Dzieci, które w przepięknych strojach występowały przed kolegami, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Swą pracą aktorską starały się przekazać, jak przeogromna jest miłość Boga do każdego człowieka i jednocześnie przypomnieć, że możemy przyjść z pomocą małym mieszkańcom Rwandy i Burundi.

Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, pasterzy, aniołów oraz dzieci z różnych kontynentów – Amerykanina, Latynosa, Aborygena, Afrykańczyka, Europejczyka, Azjatę, przeplataną kolędami w świątecznej scenerii. Ten krótki montaż mali misjonarze dedykowali w tym roku dzieciom z dwóch maleńkich afrykańskich krajów. Chcąc ich wesprzeć dobrym słowem, czynem i modlitwą, żeby ich dzieciństwo stało się chociaż przez chwilę piękniejsze i łatwiejsze.

Dyrektor Mirosław Konieczny pogratulował wszystkim udanego występu oraz złożył dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia. Tradycyjnie w trakcie uroczystości gospodarze klas podzielili się opłatkiem z dyrektorem i wicedyrektorem szkoły oraz wiceprzewodniczącą Rady Rodziców. Ponadto harcerze przekazali światełko Betlejemskie. (b)