Jeden dobrze się czuł, drugi rozgrzewał

Pomimo kierowanych przez Policję apeli, mnóstwa akcji społecznych, wbrew zdrowemu rozsądkowi nadal zdarzają się osoby, które pomimo wcześniej spożytego alkoholu wsiadają za kierownicę. Włodawscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

W poniedziałek (1 lutego) dwóch mieszkańców gminy Wyryki podeszło nieodpowiedzialnie do prowadzenia swoich pojazdów. – Zostali zatrzymani przez policjantów w ciągu godziny – informuje Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Jako pierwszy w ręce włodawskiej drogówki wpadł 63-letni mężczyzna, który jechał fordem. Badanie alkomatem wskazało, że miał w organizmie blisko promil.

Policjantom tłumaczył się dobrym samopoczuciem. Z kolei po użyciu alkoholu był 66-letni mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy po drodze wojewodzkiej numer 818. Stróżom prawa powiedział, że „herbatka ze spirytusem” miała go tylko rozgrzać. Teraz kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, zaś po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here